• Przewodnik po karierze w medycynie
    z nami poznasz więcej

O nas

 

Witamy serdecznie w naszym serwisie poświęconym tematyce zdrowotnej. Na stronie, którą oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników, chcemy informować o nowoczesnych formach leczenia, diagnostyce chorób oraz ich profilaktyce. Będziemy poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem takie jak aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie czy zdrowe zęby.

 

 

Regularne wykonywanie kontrolnych badań medycznych pozwala na uniknięcie i rozwój wielu procesów chorobotwórczych, które mogą być przyczyną zarówno upływającego czasu (proces starzenia się organizmu), jak i uwarunkowań genetycznych (cukrzyca).

 

 

W poczet elementarnych badań analitycznych zaliczają się między innymi:

 

  • Morfologia,

  • OB.,

  • Immunoglobuliny (IgA, IgM, IgG),

  • Lipidy i jony,

  • AST, ALT, potas, magnez, CK, TSH.

  • I wiele innych, które można wykonać na przykład tutaj -  medyczneanalizy.pl.

To właśnie dzięki tym badaniom można w dużej mierze opóźnić i przeciwdziałać rozpoczęciu i rozwojowi procesów chorobowych w organizmie.

 

 

Kto powinien regularnie poddawać się badaniom analitycznym?

 

Dzieci

Wbrew pozorom również młodzi ludzie, tacy jak kilkuletnie dzieci, mogą chorować. W związku z tym rodzice powinni zadbać o to, aby na bieżąco wykonywać u nich morfologię i ogólny obraz moczu. Ponadto na szczegółowe badania należy zdecydować się w sytuacjach, kiedy u dziecka często pojawiają się nawracające infekcje lub potencjalne reakcje alergiczne.

 

Dorośli

Osoby powyżej trzydziestego roku życia również powinni zwrócić większą uwagę na swój stan zdrowia. Regularne wykonywanie badań morfologicznych to jedno. W takim wieku, zwłaszcza przy niewłaściwym sposobie żywienia, koniecznie trzeba zacząć monitorować również stężenie lipidów i cholesterolu. Pozwoli to uniknąć chorób serca i miażdżycy.

 

Osoby starsze, chorzy i kobiety w ciąży

W przypadku tej grupy pacjentów lekarze zwykle zalecają przeprowadzanie (oprócz podstawowych) również inne badania z zakresu, indywidualnej dla każdego stanu, grupy.

 

 

Tagged Under

Odkrycia medycyny