• Przewodnik po karierze w medycynie
    z nami poznasz więcej

O nas

 

Witamy serdecznie w naszym serwisie poświęconym tematyce zdrowotnej. Na stronie, którą oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników, chcemy informować o nowoczesnych formach leczenia, diagnostyce chorób oraz ich profilaktyce. Będziemy poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem takie jak aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie czy zdrowe zęby.

 

 

Specjaliści sądzą, że największym wrogiem wszystkich chorób jest samokontrola. W gabinetach lekarskich można zasięgnąć porady dotyczącej samobadania skóry, piersi, czy nawet szyjki macicy przez kobiety. Wszystko jednak zwykle skupia się przede wszystkim na wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych. Okazuje się jednak, że samodzielnej kontroli stanu zdrowia można dokonywać również w obrębie jamy ustnej. W ten sposób łatwiej ustrzec się poważnych chorób, oraz przykrych dolegliwości, które zwykle im towarzyszą.

 

 

Najważniejsza jest opieka stomatologiczna

 

Zanim zaczniemy jakiekolwiek działania dotyczące profilaktyki jamy ustnej powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który wyjaśni nam jak dokonywać samokontroli w sposób poprawny i bezpieczny. (Specjalistów w tym zakresie możecie znaleźć na przykład tutaj - www.villa-dentica.eu/)

 

 

Niezbędne narzędzia

 

W sieci można znaleźć mnóstwo praktycznych zestawów, które pomagają w samodzielnej kontroli jamy ustnej. Najważniejszym przyrządem będzie jednak lusterko stomatologiczne. To jak działa, oraz jak wygląda wie każdy z własnego doświadczenia. Takimi samymi bowiem posługują się również lekarze specjaliści.

Dzięki lusterku można każdego dnia wnikliwie analizować wszystkie zmiany zachodzące w obrębie jamy ustnej. Dzięki wyraźnemu obrazowi szybko dostrzeżemy pojawiające się ogniska próchnicy, a nawet białe plamki, które mogą świadczyć o drożdżycy.

 

Jak postępować? 

 

Na czele wartości zawsze stawiajmy własne bezpieczeństwo. Zanim użyjemy szczoteczki do zębów lub lusterka do samokontroli stanu jamy ustnej w pierwszej kolejności odkaźmy wszelkie bakterie, które potrafią namnożyć się nawet w ciągu kilku godzin. Do tego celu można zakupić specjalny preparat - dostępny w każdej aptece lub sklepie medycznym.

Jeśli zauważymy jakiekolwiek zmiany pod żadnym pozorem nie próbujmy ich nakłuwać! Jest to nie tylko bolesne, ale może doprowadzić również do rozprzestrzenienia się zarazków. Samokontrola ma na celu jedynie zauważenie problemu, jego eliminację powinniśmy powierzyć specjaliście.

 

 

Tagged Under

Odkrycia medycyny