• Przewodnik po karierze w medycynie
    z nami poznasz więcej

O nas

 

Witamy serdecznie w naszym serwisie poświęconym tematyce zdrowotnej. Na stronie, którą oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników, chcemy informować o nowoczesnych formach leczenia, diagnostyce chorób oraz ich profilaktyce. Będziemy poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem takie jak aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie czy zdrowe zęby.

 

 

Braki w uzębieniu to poważny problem, który związany jest nie tylko z estetyką. Stomatolodzy apelują do swoich pacjentów, aby pamiętali, że na wszelkich dentystycznych defektach cierpi również ich zdrowie. Ból, często nawracające infekcje dziąseł, próchnica - wszystko to może prowadzić do przedwczesnej utraty uzębienia. Wówczas na szwank narażony jest cały układ trawienny.

 

 

 

  • Rutynowe kontrole to podstawa

 

 

Znane, polskie powiedzenie mówi "lepiej zapobiegać, niż leczyć". Tyczy się to również kwestii stomatologicznego, zdrowego rozsądku. Zaleca się, aby rutynowe kontrole odbywać przynajmniej jeden raz do roku - jest to absolutne minimum, które pozwala wcześnie wykryć wszelkie procesy chorobowe w jamie ustnej.

 

 

 

  • Leczenie nie zawsze musi być bolesne

 

 

Pacjenci obawiają się, że leczenie stomatologiczne związane będzie z bólem i innymi, nieprzyjemnymi doznaniami. Okazuje się, że dzięki nowoczesnej technologii medycznej (o czym więcej można dowiedzieć się tutaj  - www.dentalpark-krakow.pl) większość procesów wcale nie musi wiązać się z żadnymi dolegliwościami. Istnieją klasyczne, oraz współczesne - nieinwazyjne znieczulenia, które nie niosą za sobą skutków ubocznych.

 

 

 

  • Nie leczymy tylko dziur

 

 

Stomatolodzy apelują o to, aby wszelkie braki w uzębieniu jak najszybciej uzupełniać. Rozwój implantologii pozwala poradzić sobie nawet z pozornie niemożliwymi do wyleczenia przypadkami. Wystarczy tylko udać się do dobrego specjalisty, który na podstawie wszelkich dostępnych metod odbuduje piękny i zdrowy uśmiech pacjenta.

 

 

 

Tagged Under

Odkrycia medycyny