• Przewodnik po karierze w medycynie
    z nami poznasz więcej

O nas

 

Witamy serdecznie w naszym serwisie poświęconym tematyce zdrowotnej. Na stronie, którą oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników, chcemy informować o nowoczesnych formach leczenia, diagnostyce chorób oraz ich profilaktyce. Będziemy poruszać zagadnienia związane ze zdrowiem takie jak aktywność fizyczna, prawidłowe odżywianie czy zdrowe zęby.

 

 

Zabiegiem, który ma powszechne zastosowanie w medycynie, nie tylko estetycznej jest botox. Kraków jest miastem, gdzie zabieg ten stosowany jest ponadto w neurologii, czy okulistyce. To właśnie zastosowanie w tych dziedzinach dało początek wykorzystywania botoxu do usuwania zmarszczek i przeciwdziałania ich ponownemu powstawaniu. Klinika http://drpabianczyk.pl/zabiegi/liposukcja potwierdza swoim działaniem słuszność tego stwierdzenia.

 


Jaka dawka botoxu jest wystarczająca?


Dawka botoxu, która jest stosowana w medycynie estetycznej jest wielokrotnie niższa od tej stosowanej w innych dziedzinach medycyny. Jest oczywiście dawką w pełni bezpieczną, pod warunkiem, że jest podawany pod kompleksową kontrolą lekarza. Dawka botoxu, podawana pacjentowi jest dobierana indywidualnie. Uzależniona jest od:

  • kondycji mięśni twarzy,
  • głębokości zmarszczek,
  • oczekiwań.

 

 Zabieg botoxu pozwala przywrócić młody wygląd skórze.

Zabieg botoxu pozwala przywrócić młody wygląd skórze.

 

Aplikowana toksyna jest poddawana odpowiedniej obróbce, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo jej zastosowania. Efektem botoxu jest ograniczenie mimiki górnych partii twarzy, bez wpływu na kształt twarzy. Zabieg botoxu często mylony jest z wypełniaczami, potrafiącymi zniekształcić wybrane partie ciała zamiast je uwydatnić, czy poprawić.

 

Tagged Under

Odkrycia medycyny